«

»

apr 10 2014

Print this Článok

Zobuď sa, vstaň z postele a urob niečo pre našu Zem!

Niekedy treba prísť v pravej chvíli na pravé miesto. Teraz je to miesto HviezdoSlavovo námestie v BratiSlave. Tu sa uskutoční nie hocikedy, ale presne 12. 4. 2014 náš veľký mierový boj o rodnú zem. Budeme bojovať so svojou lenivosťou, so svojou nesmelosťou, so svojou slabosťou. Oddáme sa svojej činorodosti, povstaneme smelí a silní. Spojíme sa s Matkou a budeme chrániť Slovenskú zem pred predajnosťou a nevedomosťou niektorých, zatiaľ neprebudených súrodencov.

Mnohí dnes hovoria podobné veci: no, nejako mi to nevychádza, mám inú prácu, musím niečo riešiť, vynesiem Morenu vo svojom meste, mám ťažkosti s milou, práve mi došli peniaze, v duchu budem s vami… Ale my potrebujeme, aby si bol teraz s nami aj telesne. Potrebujeme ťa a potrebuje ťa aj naša Matka. Kde budeš bývať, keď nám rozpredajú zem a vodu? Šetríš na zájazd do Zajordánska? Tu je tvoja Svätá Zem, zem slovenská a teraz sa jej zastaň. Nikde inde posvätnú Zem po svojich predkoch nenájdeš. Čo povieš potomkom, keď zlyháš? Vychystaj sa dnes. Zajtra už bude neskoro. Poď tam, kde sa to bude riešiť, poď tam, kde bude treba, aby sme spievali vo veľkej sile. Hej, boli aj také strety, na ktoré prišlo málo ľudí a potom nastalo obdobie temna.

jarne_zhom.jpg

Zaujímavé, koľko ochranárov si ani nevšimlo, že sa začal rozpredaj toho, čo akože chránia. Alebo si to všimli a povedali si – ále – aj tak je to stratené. Niektorým prispieva na činnosť „veľký brat“, ktorého najatí podnikavci skupujú zem nad našou najväčšou zásobárňou pitnej vody. Náš „Malý brat“ sa už dohodol s veľkým, že to pustí. Ak sa postavíme, on sa neodváži. „Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj“, povedia si a venujú sa tomu, čo majú v predpise práce, na čo im „veľký brat“ vypísal granty. Áno, dá sa to pochopiť. Ale to neznamená, že by sa všetci mali takto správať. Možno by bolo lepšie, keby sa zrušili všetky granty a zrazu by bolo viac čestnosti, pravdy, prirodzenosti. V poľnohospodárstve, i v ochranárstve. V politike, i vo fyzike. Keď ich dostane jeden zvýhodnený, chce ich aj druhý. To chápeme. Ale my, čo sme na vedomom chodníku, predsa teraz nebudeme čakať na granty, aby sme mohli ochrániť krajinu. Alebo snáď áno? Raz treba vypnúť to počítadlo a prísť nie virtuálne, ale v skutočnosti. Niektoré veci sa nedajú riešiť rachitickým posedávaním pred blikotavkou. Teraz je ta chvíľa, bratku, teraz je tá chvíľa , sestra. Uvažujme, čo si obliecť, ale nie dlho.

Niektorým vadí, že to vyzerá príliš ľavicovo, niektorým, že pravicovo. Hm. Jeden syn sedí naľavo od stola, druhý napravo. Matka má rada oboch. Žiadny dobrý syn nepredá svoju matku. Každý sa jej zastane. Buďme dobrí súrodenci.

Niektorým vadí, že to vyzerá príliš národne, niektorým, že príliš všehomírne. Jedno dieťa sa pozerá na zem, druhé do oblakov. Matka má rada oboch. Žiadne dobré dieťa nepredáva svoju matku. Buďme dobrá rodina.

Niektorým sa zdá, že to vyzerá príliš drsne, niektorým, že príliš láskavo. Niektorým sa to zdá príliš duchovné, iným zasa málo. Bytosti, neočakávajme toľko od okolia, očakávajme duchaplnú cestu od seba!

Buď padneme, alebo zvíťazíme. Padne len ten, kto zlyhá.

Text piesneVeľký brat a Chvála ti veľká Matka Zem

VÝZVA NA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ ZEME + OZNAM K VÝZVE

Žiarislav: „Ak prídu Slováci o svoju Zem, to by bolo vporiadku?“ MÁME NÁDEJ!

 

 

Zdroj: Ved.sk

Podobné články

Feudálne Uhorsko alebo – čo by mohli vedieť nielen... Vlastivedu môžu mať deti radi. Cieľ bol jasný: Priblížiť deťom – tretiakom a štvrtákom  - niečo z neskoršieho stredoveku. Prepojiť obdobie Veľkej ...
PREDNÁŠKA GAJDOŠA VELESLAVA VELESLAV z Príbeliec.  V sobotu 22. 12. 18. popoludní prednáša na oslavách Zimného Slnovratu vo Svite aj Veleslav: Gajdy - nástroj čarovný. Gajdoš...
Skupina Strigôň – novinka na Zimnom Slnovrat... Začiatky nášho zoskupenia môžeme datovať do decembra 2015, kedy Michal Jankuliak a Kristián Žilinec začali spolu hrať covery z hry The Witcher 3: Wild...

Permanent link to this article: https://www.rodnacesta.sk/RC.zobud.sa.htm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>