Dom na Kokavke – Zapotôčky na predaj

Dom s pozemkom na predaj – Predáme rodinný dom s hospodárskou budovou a pozemkom 10 ha (takmer samota), Na laze pri Kokave nad Rimavicou.

Dom je tehlový, suchý, strecha eternitová.

Má priestornú kuchyňu, dve obytné miestnosti, komoru, predsieň, spodnú kuchyňu, kúpeľňu, jednu pivničnú miestnosť, priestornú povalu. Voda v dome je vedená z vlastnej studne, kúrenie je na drevo – v kuchyni je šporák a v jednej miestnosti sú kachle. Záchod je suchý na dvore. Elektrika je zavedená vo všetkých miestnostiach aj na dvore. V dome je dosková podlaha vo veľmi dobrom stave. V kuchyni sú dlaždice.

Súčasťou dvora je veľká hospodárska budova (20 m) so stajňou pre menšie zvieratá, s drevárňou, vozovňou a technickou miestnosťou. (Treba opraviť strechu)

Pozemok má 10 ha – predovšetkým zarastajúce pasienky, ale aj záhradu, starý sad a bolo tam aj políčko. Cez pozemok preteká potôčik.  Miesto je položené južným až juhozápadným smerom cca 550 – 600 m nad morom. K pozemku patrí 1 ha lesa. Na hranici pozemku je potok. Pozemok je svahovitý, dom stojí na rovnejšom mieste. Pozemok siaha od hrebienka k potôčku a teda nik nemá pozemok vyžšie a zdroje vody sú teda neohrozené – na pozemku nad zdrojom vody je ešte napájadlo, ktorým sa dá zásobník vody obohatiť.  

Na dohľad je iba jeden dom – vlastní ho miestny človek, ale chodí tam občas len na víkendy (od jari do jesene). Takže je tam kľud. Je to asi 100 m ďaleko.

Od Kokavy je to autobusom, či autom po asfaltovej ceste asi 5 km a potom ešte asi 1 km po lesnej ceste – ktorá je dobre udržiavaná. Táto cesta je v lete zjazdná aj osobným autom, v zime posledných 200 m  4×4.

Kontakt: 0907 740 868, 0908 312 957, diva@ved.sk predmet: dom

Pohľad na dom zo západnej strany, vstupné dvere
Veľká hospodárska drevená budova.
Pohľad na dvor a dom zo severnej strany
Predsieň
Kuchyňa
Kuchyňa
Kuchyňa – okno na východ
Juhozápadná obytná miestnosť
Juhozápadná obytná miestnosť
Južná obytná miestnosť
Južná obytná miestnosť

Kúpeľňa

Komora so schodmi na povalu

Pivničné priestory
Spodná kuchyňa

Trvalý odkaz: https://www.rodnacesta.sk/dom-na-kokavke-zapotocky-na-predaj

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.