«

»

máj 27 2018

Print this Článok

Dom na Kokavke – Zapotôčky na prenájom

Pohľad na dom zo západnej strany, vstupné dvere.

Máme dom s pozemkom na prenájom – 2 km od strediska Na Medzi – pre tých, čo si chcú vyskúšať žiť v prírode na laze (takmer samota), dopestovať si svoje potraviny… Takto už tu začínali viacerí – na rok – dva tu bývali a potom si našli svoju usadlosť a už bývajú na svojom.

Dom je tehlový, má kuchyňu, dve obytné miestnosti, komoru, predsieň, spodnú kuchyňu, kúpeľňu, jednu pivničnú miestnosť, priestornú povalu. Voda v dome je vedená z vlastnej studne, kúrenie je na drevo – v kuchyni je šporák a v jednej miestnosti sú kachle. Záchod je suchý na dvore.

Súčasťou dvora je veľká hospodárska budova so stajňou pre menšie zvieratá, s drevárňou, vozovňou a technickou miestnosťou.

Veľká hospodárska drevená budova.

Pozemok má 10 ha – predovšetkým zarastené pasienky, ale aj záhradu, starý sad a bolo tam aj políčko. Cez pozemok preteká potôčik.  Miesto je položené južným až juhozápadným smerom cca 550 – 600 m nad morom. K pozemku patrí 1 ha lesa. Na hranici pozemku je potok. Pozemok je v kopcoch, dom stojí na rovnejšom mieste.

Na dohľad je jeden dom – vlastní ho miestny človek, ale chodí tam občas len na víkendy (od jari do jesene). Takže je tam kľud. Je to asi 200 – 300 m od nášho domu.

Od Kokavy je to autobusom, či autom po asfaltovej ceste asi 7 km a potom ešte asi 1 km po lesnej ceste. Táto cesta je v lete zjazdná aj osobným autom, opatrovaná.

Kontakt: 0907 740 868, 0908 312 957, diva@ved.sk predmet: dom

Permanent link to this article: https://www.rodnacesta.sk/dom-na-kokavke-zapotocky-na-prenajom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>