«

»

jan 27 2017

Print this Článok

VEDOMECKÉ SÚSTREDENIE V KRUPINE

Spoločenský vývoj v duchu živlov, rajana a divotanec, 4 živly, duševeda a slnečný obraz.

V tomto roku budeme raz do mesiaca spolu pracovať na koncotýždňovom vedomeckom vzdelávaní. Jednotlivé okruhy, či smery sú zostavené tak, aby sa vyžilo telo, duch a duša vo vedomom spojení.

Tentoraz bude novinkou vedomecké kreslenie aj s maľovaním na plátno krycími farbami. V týchto dňoch zhotovujeme stojany a napínacie rámy pre účastníkov. Kto si neprinesie farby olejové, tomu poskytneme akrykové. Tieto schnú pomerne rýchlo a tak každý účastník si môže domov odniesť hotový, z rámu vyrezaný slnečný  obraz ktorý si môže potom  zarámovať. Aby bolo jasné – je to aj pre začiatočníkov, s tým si poradíme. Pripravené napnuté, už napustené plátno je teda v cene zabezpečovacieho poplatku, ktorý sme znížili na 45 E. To naozaj nie je vysoká cena za dvojdňové sústredenie, navyše, s možnosťou vopred si odpracovať pre menej majetných. Aby nik nemohol povedať, že sa vtedy keď sa veci diali, k vedomectvu nedostal pre nedostatok peňazí.

Ďalšími predmetmi, s ktorými budeme pracovať, sú divotance a životance v podobe cvičení, ktorými je pretkávané učenie. Tiež Cesta koncovky pre tých ktorí ju uskutočňujú vrátane začiatočníkov. Cvičenia 4 živlov sú dobré pre telo, duch i dušu.

Sobotným jadrom vedomeckých hovorov budú vedomstvá o 4 živloch tak, ako pôsobia v spoločnosti, čo vedie k pochopeniu súčasnosti a budúceho vývoja v jeho základných rysoch.

Pre tých čo môžu prísť do Krupiny už v piatok, bude večerná prednáška, na ktorej sa zúčastnia aj Krupinčania, čo nie sú účastníkmi celého sústredenia. Bude to aj s piesňami.

Hlavný sobotný večer – len pre účastníkov – vyvrcholí divotancovačkou na živú a prehrávanú novodrevnú hudbu. Takže – uvoľňovačka budivá.

Ľutňové vedomecké sústredenie bude už onedlho. Ak máte záujem, zajednajte si miesto, prípadne izbu a jedlo.

-rc-

Ďalšie údaje TU:

plagát

prihlaska

FB udalosť

 

 

Podobné články

Podujatia šírenie vítané!   9. - 10.3.19 - Gazdovská Obroda 19 - Zbojská - prednášky - skúsenostrné kruhy - koncerty - viacej TU    zmeny možné ...
KONČÍ SA VLÁDA ŽIVLU VETRA Končí sa obdobie vetra. obrázok: zemianskymlyn.sk So Žiarislavom o Gazdovskej obrode, o nestálosti záznamov a stálosti kníh a o duchu. RC: Ako vidí...
Gazdovská obroda predstavuje – (2) Gabriel a... 2. diel reťazca Gazdovská obroda na rozvede Rodná cesta. Rozhovor s gazdami Gabrielom Škablom a Ivanou Dobromilou Balážovou z bio-sadu v Kolíňanoch o...

Permanent link to this article: https://www.rodnacesta.sk/vedomecke-sustredenie-krupine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>