Súvisí zločinecká vražda Jána Kuciaka aj so zločineckým podnikaním s poľnohospodárskou pôdou?

Po tom, čo sa pisateľ dozvedel o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a pozrel sa na jeho posledný článok a predmet jeho snaženia,  zapálil dve sviečky. Jednu za Jána Kuciaka, ktorého zavraždili podľa všetkých príznakov v súvislosti s jeho novinárskou prácou. Druhá sviečka je za našu slovenskú zem, ktorá, ako sa to snažíme už roky upozorniť, znovu sa dostáva do rúk jedincov, čo ovládajú obrovské územia a slovenským obyvateľov v podstate znovu bránia, aby obhospodarovali svoju krajinu. Dnes už nie prostredníctvom feudálneho zriadenia, ale s pomocou veľkopodnikania s ovládania tokov eurofondov, dotačných systémov a rôznych neprehľadných spôsobov narábania s pôdou a časťami krajiny.

Ján Kuciak. Zdroj: David Ištok/Aktuality.sk

Je hrozné, keď novinára popravia zločinci. V krajine, ktorá sa pýši slobodou slova.

Avšak – varovné je aj podozrenie, že smrť novinára a môže súvisieť s nejakými podnikateľsko-poľnohospodárskymi mocenskými pákami v slovenskej krajine, čomu nasvedčuje jeho posledný – nedopísaný článok, na ktorom pracoval.

Áno, je dôležité , aby zodpovední  do dôsledkov vyšetrili smrť novinára Jána Kuciaka. Dôsledne však znamená nielen to, že polapia a potrestajú vraha. Do dôsledkov znamená to, že sa bude skúmať prepojenie tejto vraždy s podnikateľskými pákami,  ktoré v tejto súvislosti vykazovali, alebo vykazujú zločinecké správanie.

  Zavraždený novinár písal o talianskej mafii na Slovensku, ktorá mala mať previazanie na desiatky firiem podnikajúcich v energetike, PôDOHODPODÁRSTVE a realitách. Je dôvodné podozrenie, že mali prepojenie s politikou, s dotáciami a eurofondami… Logicky ide aspoň o širšiu záležitosť. Je pochopiteľné, že sa pozornosť médií a ľudí upiera na osoby známe z politického života. Avšak je na škodu veci že takmer nik sa nesnaží riešiť ťažkosti tých, ktorí môžu byť naďalej vystavovaní násiliu, či tlakom, na ktoré upozorňoval zavraždený novinár.. Varovné  je, že podľa neho  mafia sa východoslovenským poľnohospodárom vyhrážala smrťou a pod nátlakom skupovala pozemky. A ak mala politické krytie zhora, tak to treba isteže o to viac vyšetrovať. Ono by sa to nemalo sploštiť len na boj proti jednej politickej páke , pretože môže to byť širšia záležitosť. A vnášať tam všetky kauzy toho novinára, ktoré s jeho smrťou nemusia a ani nemôžu všetky súvisieť… Právne vzaté by sa to malo všetko teraz vyšetrovať a občiansky vzaté by sme sa mali zaoberať dôsledkami toho, že ak mafia, alebo jej podobné štruktúry pôsobia v slovenskom poľnohospodárstve,  začína sa to tu kde-tu podobať na niektoré juhoamerické štáty. A to sa nielen prírodných gazdov , ale i všetkých občanov týka. Totiž nejde o ovládanie nejakých krčiem, herní, alebo  stávkovania. V pôdohospodárstve ide o ovládanie určitých území a teda častí Slovenskej republiky. Ak by boli údaje Jána  Kuciaka správne, išlo by o akýsi druh mafiánskeho feudalizmu.

 

Trvalý odkaz: https://www.zemosvet.sk/suvisi-zlocinecka-vrazda-jana-kuciaka-zlocineckym-ovladanim-polnohospodarskej-pody

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.